هرچه مردم بیشتر در وب‌سایت شما باقی بمانند، زمان بیشتری خواهید داشت تا کالا یا خدمات خود را به آنها بفروشید. در ادامه ۱۰ روش موثر برای نگه داشتن بیشتر بازدیدکنندگان در سایت‌تان عنوان می‌شود.

 

مراحل

۱. برای بازدیدکنندگان سایت خود محتواهایی را فراهم کنید که نمی‌توانند هیچ جای دیگری بخوانند. مردم در سایت شما برای خواندن مطالب بدیع بیشتر باقی می‌مانند.

۲. به بازدیدکنندگان سایت خود یادآوری کنید که می‌توانید مطالب را چاپ کنند. آنان می‌توانند در حین چاپ گردش بیشتری در فروشگاه آنلاین شما داشته باشند.

۳. به بازدیدکنندگان سایت خود محصولات رایگان و مجانی عرضه کنید اگر زمان پر کردن نمونه گیری را داشته باشند. بدین شکل آنان در سایت بیشتر مانده و ممکن است بعد از آن چیزی را بخرند.

۴. نرم افزارهای رایگانی را در اختیار بازدیدکنندگان سایت خود قرار بدهید که می‌توانند بی‌درنگ از سایت شما دانلود کنند. در حین انتظار برای دانلود ممکن است تبلیغات شما را بخوانند.

۵. دایرکتوری آنلاین عظیمی از اطلاعات فراهم کنید که بازدیدکنندگان سایت‌تان بتوانند در آن جستجو کنند. این دایرکتوری باید شامل اطلاعاتی باشد که بازدیدکنندگان سایت خواهان آن باشند.

۶. مطمئن شوید که صفحات وب شما به سرعت بارگذاری شود وگرنه بازدیدکنندگان خیلی زود سایت شما را رها می‌کنند. زمان با ارزش است، مردم آن را برای منتظر ماندن برای بارگذاری سایت شما هدر نمی‌دهند.

۷. به بازدیدکنندگان سایت خود در همان ابتدای سایت بگویید چه چیزی را عرضه می‌کنید. اگر مردم در مورد آنچه عرضه می‌شود دچار سردرگمی شوند خیلی زود سایت شما را ترک می‌کنند.

۸. وب‌سایت خود را به شکل حرفه‌ای منتشر کنید. مردم از وب‌سایت شما رویگردان می‌شوند اگر سهل انگاری و اشتباهات زیاد گرامری ببینند.

۹. متن وب‌سایت خود را کاملا قابل خوانش کنید. بیشتر مردم به چشم خود فشار نمی‌آورند تا متنی را که خیلی کوچک یا روشن است بخوانند.

۱۰. از سر تیتر و زیر عنوان‌ها در کل وب‌سایت خود استفاده کنید تا توجه بازدیدکنندگان جلب شود. اینکار باعث می‌شود آنان ترغیب شوند بیشتر سایت شما را بگردند.

۱۱. پیمایش وب‌سایت خود را آسان کنید. هیچ‌کس نمی‌خواهد کل وقت خود را صرف پیدا کردن گوشه کنار یک وب‌سایت کند! پیوندهای وب‌سایت خود را به درستی دسته‌بندی کرده و آنها را در مکان‌هایی که به راحتی یافت می‌شوند قرار بدهید.